
Am o farama de antisocial in mine ce nu ma lasa sa ma incadrez in reguli, programe stricte, ascultat de orice forma de autoritate sau sa ma mint cu un simt al datoriei inexistent ce pare ca functioneaza atat de bine la altii. Vad in jurul meu multi oameni ce muncesc 8-10 ore pe zi, intr-o munca a carei unica satisfactie e salariul lunar, de care oricum au uitat sa se mai bucure. Sau extrema cealalta, lenesi ce se plang non-stop, dar nici nu fac nimic sa le fie mai bine. Eu as vedea partea buna in oricare din variante, desi n-o sa ma adaptez niciodata la trezitul dimineata. Degeaba spun toti marii CEO ca ar trebui sa ne trezim odata cu rasaritul soarelui, pentru a fi eficienti si a prinde cat mai mult din zi. Nu sunt o persoana matinala. Cel mai bine ma simt seara, iar somn inainte de ora 2-3 e o raritate, chiar daca uneori ma trezesc a doua zi la 7.
Sunt doar reflectii intr-o zi lenesa de luni, presarata cu zambete largi si sclipirea unui optimism ce ma-ndeamna la visat...poate aflu si eu pana la urma unde tot alerg in toate visele. Apropo de alergat...de cand m-am mai calmat si nu ma mai implic in mii de activitati simultan, am un chef nebun de activitate fizica. Aveam un dvd cu pilates ce m-a convins sa fac putin sport, chiar si varianta lenesa de acasa. Poate imi iau chiar si bicicleta si role. Dar o sa astept o zi mai insorita pt asta. Pana atunci...noapte buna! Cum spuneam...e doar o zi lenesa de luni, cu pisici, rasfat si filme. Marti o sa fiu mai activa!Promit! :))))))))))
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu